Położona nad rzeką Amstel stolica konstytucyjna Holandii jest chętnie odwiedzana nie tylko przez sezonowych pracowników, lecz przede wszystkim przez rzesze turystów z całego świata. Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

Dzielnica Czerwonych Latarni

Największa atrakcja turystyczna Amsterdamu do właśnie Dzielnica Czerwonych Latarni. Najstarsza dzielnica w Amsterdamie słynie z prostytucji i nocnych klubów. W centrum dzielnicy znajduje się nawet pomnik prostytutki, a miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów. Tutaj również znajdziemy słynne cooffeshops, w których można legalnie kupić i zażyć marihuanę. Dzielnica Czerwonych Latarni jest także miejscem, w którym znajduje się Oude Kerk, czyli najstarszy kościół w Amsterdamie.

Heineken Experience

Miłośnicy piwa powinni odwiedzić Heineken Experience, gdzie można poznać historię słynnego browaru i spróbować jednego z najpopularniejszych piw na świecie.

Rijksmuseum

Muzeum Narodowe, czyli Rijksmuseum, to miejsce, w którym poznamy historię i sztukę Amsterdamu. Muzeum zostało założone w 1800 roku w Hadze, a w 1808 przeniesiono je do Amsterdamu. Znajdziemy tu m.in. prace Rembrandta i Vermeera. W Muzeum znajduje się także najlepiej zaopatrzona w całej Holandii biblioteka naukowa.

Muzeum van Gogha

Najpopularniejszy holenderski malarz ma w Amsterdamie swoje muzeum, które znajduje się w pobliżu Rijksmuseum. Założone w 1973 roku Muzeum Vincenta van Gogha jest jednym z najchętniej odwiedzanych muzeów zarówno w Holandii, jak i na całym świecie.

Dom Anne Frank

Będąc w Amsterdamie nie można pominąć zwiedzania Domu Anne Frank, w którym wraz z rodziną ukrywała się w czasie II wojny światowej przed Niemcami. W Domu zobaczymy nie tylko zdjęcia dziewczynki, lecz również poznamy ciekawostki z jej życia. Muzeum organizuje także wystawy dotyczące dyskryminacji. Przed budynkiem znajduje się pomnik dziewczynki.

Vondelpark

Po całym dniu zwiedzania warto udać się do malowniczego parku Vondelpark. Wstęp do parku jest darmowy, możemy tu odpocząć wśród zieleni lub pobawić się z dziećmi na placu zabaw.