Podczas planowania wakacji zawsze największym wyzwaniem jest wybór odpowiedniego hotelu. Aby wypoczynek był udany, obiekt, w którym będziemy spać, musi pasować do naszych preferencji i stylu życia. Jednocześnie, coraz modniejsze robi się stawianie hoteli bezpośrednio na plaży. Jakie są zalety nocowania i przebywaniu w takim miejscu? Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Sprawdźmy!

Jak istotna jest lokalizacja hotelu?

Planując wyjazd, niekoniecznie skupiamy się na tym, w jakiej okolicy znajduje się obiekt, w którym zamierzamy nocować – tymczasem okazuje się, że jest to kwestia ważniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Miejsce, w którym został postawiony hotel, poniekąd determinuje warunki, w jakich przyjdzie nam mieszkać. Goście obiektów mieszczących się w centrach miast (nawet nadmorskich) będą narażeni na hałas z ulicy w postaci odgłosów jadących aut, wyjących czasem syren i alarmów, a także rozmów przechodniów. Do tego wszystkiego dochodzi smog, którego nie da się uniknąć już niemal nigdzie. Aby temu zaradzić, a także zwiększyć atrakcyjność nadmorskich ofert deweloperzy zaczęli na potęgę budować hotele na plaży. Rodzime, nadbałtyckie wybrzeże dosłownie się wypełniło nowymi inwestycjami, całkowicie zmieniając znany dotąd nam wszystkich widok. Zjawisko to poszło nawet o krok dalej i oprócz hoteli, na plażach zaczęły się pojawiać mieszkania na wynajem – a właściwie luksusowe apartamenty o bardzo wysokim standardzie i jeszcze wyższych cenach. Jak widać, widok na morze oraz spora dawka jodu są bezcenne.

Hotel na plaży – wady i zalety

Wybierając się na wakacje, zawsze warto sprawdzić okolicę, w której znajduje się nasz hotel. Jeśli nie jesteś pewien, czy warto wybrać właśnie hotel mieszczący się na plaży, sprawdź, jakie zalety za tym przemawiają. Nasza redakcja zebrała je wszystkie w formie krótkiej, lecz treściwej listy. Oto ona:

  • bezpośrednia bliskość morza
  • piękny widok z okna
  • możliwość wdychania bardzo zdrowego jodu
  • ekskluzywny wypoczynek (większość takich obiektów jest nowa i utrzymana na bardzo wysokim poziomie)
  • brak różnicy między rodzimymi hotelami a zachodnioeuropejskimi resortami

Czy takie rozwiązanie ma wady? To zależy od punktu widzenia; za wadę z pewnością można uznać wysoką cenę takiego wypoczynku, która czyni go nieprzystępnym dla sporej części turystów. Druga rzecz to fakt, że w takim hotelu zazwyczaj mieści się wszystko, czego potrzebujemy podczas wakacji – restauracja (przynajmniej jedna), sklepik, bar czy basen. Oznacza to, że część hotelowych gości może w ogóle nie zwiedzić miejscowości, w której się znajduje – zwyczajnie nie będą mieli po co, skoro wszystko i tak znajduje się w jednym miejscu, w którym na dodatek mieszkają. Właściciele knajpek na lokalnych deptakach oraz małych, rodzinnych sklepików biją na alarm, że takie praktyki odbierają im klientów, a w konsekwencji i zarobek, porównując działanie wielkich resortów do działania supermarketów.

Reasumując, warto chociaż raz spróbować zamieszkać w hotelu na plaży. Taki rodzaj wypoczynku co prawda nie jest dla każdego, ale uważamy, że warto chociaż raz go zaznać. Pięknych widoków na zawołanie oraz poczucia luksusu możemy długo nie zapomnieć.