Zanim wprowadzono w Polsce podział na 16 województw, Konin był stolicą województwa konińskiego. Miasto to, położone na trasie 92 prowadzącej z Poznania do Warszawy warto odwiedzić. Posiada bowiem wiele zabytków, które mogą spodobać się nie tylko miłośnikom architektury, ale także całym rodzinom z dziećmi.

Do miejsca, w które warto wybrać się z dziećmi jest Miejski Skwer. Być może nie do końca jest to zabytek, ale miejsce odpoczynku po spacerze. Aby Koninianie oraz przyjezdni mogli odetchnąć na skwerze postawiono ogromną ilość ławek, do których można dojść wybrukowanymi chodnikami. Spędzony tu czas umila nam widok kwiatowych dywanów, które przepięknie wyglądają w samym centrum miasta. Dodatkową atrakcją, szczególnie w ciepłe dni, jest przepiękna fontanną znajdująca się w centralnym punkcie skweru. Można przy niej przysiąść, ochłodzić się, kiedy doskwiera nam upał, jednocześnie podziwiając cudownego konia, który znajduje się także w herbie miasta.

Miejsce to jest chętnie odwiedzane, bo można tu nie tylko odpocząć, ale także poczytać, ugasić pragnienie, czy posłuchać gwiazdy (organizowane są tutaj bowiem koncerty gwiazd). To, co wyróżnia ten skwer spośród innych, znajdujących się w Koninie, to „ławeczka gwiazd”, na której musi usiąść każdy, kto dawał koncert na skwerze lub odwiedził Konin.
Jeśli o odpoczynku mowa, warto wspomnieć o parku wodnym, który mieści się w hali Rondo. DO tego kompleksu zjeżdżają wszyscy okoliczni wielbiciele zabaw wodnych. Wśród atrakcji można odnaleźć wiele zjeżdżalni, jacuzzi, rwącą rzekę oraz wiele innych. Fantastyczne chwile spędzają tutaj całe rodziny. Dla tych, którzy cenią sobie nie tylko odpoczynek w wodzie, ale także dbanie o kondycję, właściciele parku wodnego przygotowali nie lada atrakcję. Zainteresowani mogą uprawiać tutaj fitness wodny. W jednym z basenów dostępne są bieżnie, rowerki i inne przyrządy zanurzone w wodzie, na których można trenować do woli.

Zachęcamy do odwiedzenia Konina, bo w tym mieście naprawdę można dobrze wypocząć i dobrze się bawić.