Sposób spędzania urlopu jest sprawą indywidualną. Część wyjeżdżających marzy o całodniowych pobytach na plaży, inni preferują sporty wodne, a sporo turystów nastawia się na zwiedzanie. Niezależnie od tego, do jakiej grupy należymy, w każdej sytuacji warto rozważyć przyjazd do jednej z nadmorskich miejscowości, jaką jest Dziwnów. Noclegi blisko morza pozwolą nam nacieszyć się pobytem, zapewniając łatwy dostęp do każdej aktywności. To także doskonały wybór dla wszystkich, którzy uwielbiają długie spacery i chcą lepiej poznać okolice. Jakie szlaki turystyczne znajdują się w okolicach?

Dziwnów dla wielbicieli pieszej turystyki

Piesze zwiedzanie to jedna z najciekawszych form spędzania wolnego czasu w nowym miejscu. W ten sposób możemy na spokojnie przyjrzeć się otoczeniu, wczuć się w lokalny klimat oraz lepiej poznać codzienne życie mieszkańców. Niespieszne spacery mają wiele uroku. Mogą być przerwane kawą, herbatą lub lemoniadą w klimatycznej kawiarni, pysznym obiadem w jednej z nadmorskich restauracji lub porcją pysznych lodów czy gofrów, które nad Bałtykiem smakują wyjątkowo. Wybierając domki letniskowe w Dziwnowie mamy pewność, że nasz pobyt i codzienne spacery będą odbywać się w pięknych okolicznościach przyrody. To zatem najlepsze z możliwych połączeń – aktywne zwiedzanie i kontakt z naturą.

Szlaki turystyczne w Dziwnowie i okolicach

Jeśli znudzą się nam wędrówki po mieście i plaży, można zdecydować się na dłuższy spacer oznaczoną ścieżką. Na terenie gminy znajduje się wiele ważnych szlaków turystycznych, które pozwolą nam odkryć piękno lokalnej fauny i flory. Jednym z nich jest oznaczony na czerwono Szlak Nadmorski. Przechodzi właśnie przez Dziwnów, a swój początek ma w Świnoujściu. Całość liczy ponad 377 km i kończy się w Żarnowcu. Spacerując jego fragmentem, mamy również możliwość podziwiania wielu ciekawych budowli. Jeśli domki znajdują się blisko Dziwnówka, można rozpocząć wędrówkę malowniczym Szlakiem Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim oznaczonym na niebiesko. To dobry wybór zarówno dla mniej, jak i bardziej zaawansowanych piechurów.