Ledwo kilka tygodni temu pozbyliśmy się ciepłych kurtek, grubych swetrów i ciężkich butów. Lato przed nami, słońce coraz wyżej i powoli marzymy o letnim wypoczynku. Wielu z nas odlicza dni do letnich wakacji. Oczami wyobraźni widzimy już siebie na plaży w pełnym słońcu, albo na wycieczkach rowerowych, może na żaglówkach. I nie chcemy pamiętać o tym, że za pół roku znów będzie chłodniej. A to teraz jest właśnie najlepszy czas, żeby zaplanować zimowy wypoczynek. Warto tu rozważyć ferie zimowe w Zieleńcu.

Dlaczego muszę myśleć o śniegu…z oszczędności

Po pierwsze ze względów ekonomicznych. W Polskich realiach nie ma co liczyć na oferty last-minute. My funkcjonujemy raczej w formie first-minute – im wcześniej zdecydujemy się na wykupienie wczasów, czy rezerwację hotelu, tym będzie to dla nas bardziej opłacalne, to znaczy po prostu tańsze. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chcemy spędzić ferie zimowe w Zieleńcu całą rodziną. Dla standardowej, przykładowo czteroosobowej rodziny może to być spory wydatek. Warto zatem poświęcić trochę czasu właśnie teraz, żeby zaoszczędzić i wydać więcej pieniędzy na przyjemności podczas odpoczynku.

Grunt to pewność

Prawda jest taka, że w letnich propozycjach możemy wybierać i przebierać. Mamy do dyspozycji wypoczynek w górach, nad morzem zarówno w kraju, jak i za granicą. Biura turystyczne kuszą ofertami. Tymczasem z okresem zimowym sytuacja jest już gorsza. Tutaj liczba ofert jest bardzo ograniczona. Zwłaszcza w okresie ferii, kiedy rodzice stają na głowie, żeby uatrakcyjnić dzieciom te dni wolne. Najbardziej oblegane są oczywiście ośrodki atrakcyjne i najbardziej popularne, a do nich zaliczać się zaczął już także Zieleniec. Ferie zimowe w Zieleńcu zawsze są niezapomnianą przygodą i zarówno najmłodsze pociechy, jak i ich rodzice wracają wypoczęci, zadowoleni z głową pełną fantastycznych wspomnień. Jednak region ten staje się coraz bardziej popularny, głównie ze względu na swoje atrakcje dla całych rodzin, łagodniejszy klimat i delikatniejsze stoki (co jest elementem kluczowym w przypadku kilkuletnich milusińskich). Dlatego wcześniejsza rezerwacja dam nam pewność rewelacyjnych ferii.

Zyskaj czas na przygotowanie

Rezerwując ferie zimowe w Zieleńcu masz odpowiednio dużo czasu, żeby się do nich przygotować. A to też ważne. Po pierwsze pod kątem fizycznym – jednak jazda na nartach jest wymagająca i warto już od jesieni zacząć myśleć o delikatnej siłowni, rozciąganiu, tak żeby nie wrócić z ferii z kontuzją. A wizja wyjazdu nas do tego zmobilizuje.

Po drugie właśnie ta świadomość, że spędzamy ferie zimowe w Zieleńcu pozwoli nam rozłożyć przygotowania na raty. Kupno kurtek narciarskich, spodni, gogli, nart – zwłaszcza dla całej rodziny – to spore obciążenie finansowe. A mając pewność wyjazdu, wydatki te możemy rozłożyć na kilka miesięcy.

Jak widać planowanie ma wiele zalet. I trzeba to wykorzystać.