Przeszukując dostępne nieruchomości na Costa Blanca, z pewnością zetkniemy się z propozycjami, zlokalizowanymi w niewielkim mieście Oliva. Słynące ze swoich licznych atrakcji, miejsce to cieszy się ogromną popularnością u osób, ceniących sobie aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Błękitne niebo, zróżnicowane widoki, relaksujący klimat i gościnni mieszkańcy sprzyjają bowiem korzystaniu z usług miejscowych klubów sportowych.

Popularność Oliva rośnie także pośród Polaków, myślących o zainwestowaniu w nieruchomości w Hiszpanii. Jeśli i my zastanawiamy się nad taką przeprowadzką, bądź późniejszym wynajęciem zakupionego mieszkania lub domu turystom, warto jest zastanowić się właśnie nad obiektem w Oliva. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

Nie tylko golf

Oliva to miejsce, do którego często przyjeżdżają golfiści, zainteresowani zakupem nieruchomości na Costa Blanca. To właśnie tutaj mieści się bowiem słynny Club de Golf Oliva Nova, oferujący znakomite warunki do uprawiania tego sportu. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyna atrakcja w tym wyjątkowym zakątku Białego Wybrzeża. W Oliva znajdziemy również górskie szlaki rowerowe, a także profesjonalne tory dla amatorów gokartów. W zatoce czekają na nas z kolei sporty wodne. Miejscem tym powinny się również zainteresować osoby, chcące zakupić nieruchomości w Hiszpanii ze względu na lokalne widoki. W Oliva czekają na nas bowiem zabytki, takie jak zamek Castillo de Santa Ana, a także przepiękne moczary Pego-Oliva.

Zalety zakupu nieruchomości w Oliva

Nie jest żadną tajemnicą, że nieruchomości na Costa Blanca cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony obcokrajowców. Będąc posiadaczami apartamentu w pobliżu klubu Oliva Nova, bez problemu znajdziemy więc osoby, zainteresowane jego wynajmem pod naszą nieobecność. Duże zróżnicowanie miejscowych atrakcji sprawia z kolei, że miasto to z pewnością przypadnie do gustu nie tylko zapalonym sportowcom, ale również tym z nas, którzy preferują bardziej kameralne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Pamiętajmy jedynie, aby zawsze kupować nieruchomości w Hiszpanii za pośrednictwem zaufanych firm nieruchomościowych, takich jak renomowana Centrobrokers.