Wczasy odchudzające to świetny pomysł dla każdego, kto chce pozbyć się zbędnych kilogramów, przejąć kontrolę nad swoim żywieniem i w ogóle przejść na zdrowy tryb życia. Takie turnusy są coraz chętniej organizowane przez hotele, sanatoria i uzdrowiska. Oferty te różnią się programem i ceną. A co wpływa na ich koszt?

Cena za wczasy odchudzające zależna od ośrodka i lokalizacji

Każdy ośrodek wycenia swoje usługi według indywidualnych oczekiwań i kierując się także cenami, jakie w danym momencie obowiązują na rynku. Dlatego w każdym ośrodku pobyt odchudzający może mieć inną cenę. Cena za wczasy odchudzające zależy również od lokalizacji. Przeważnie turnusy odchudzające organizowane z mniejszych mniej znanych miejscowościach są tańsze od tych, które są oferowane w popularnych, cieszących się dobrą renomą obiektów noclegowych. Cena pobytu tym bardziej rośnie, gdy obiekt jest zlokalizowany w jakiejś popularnej nadmorskiej miejscowości albo na przykład w górach, gdzie nie brakuje też dodatkowych atrakcji. 

Wpływ oferty na cenę za wczasy odchudzające 

Ogromny wpływ na cenę turnusu odchudzającego ma zakres oferty. W niektórych obiektach w cenę pobytu wliczone są: nocleg, posiłki, konsultacja lekarska i dietetyczna, ćwiczenia, aktywności na świeżym powietrzu pod okiem trenera personalnego, a nierzadko również inne atrakcje, typu sauna, masaże itd. Są jednak obiekty, które oferują znacznie mniejszy zakres usług albo jeszcze szerszy. Wówczas zmienia się cena pobytu. 

Wybierając turnus odchudzający, wiele osób dość mocno sugeruje się ceną. Tymczasem znacznie ważniejszy jest program pobytu i ilość atrakcji. Tak by ten czas dość krótki, bo trwający najczęściej 14 czy tylko 7 dni, był dobrze wykorzystany i przyniósł wiele korzyści. Czasem lepiej zapłacić więcej i jak najwięcej na tym wyjeździe skorzystać, niż mniej i się nudzić. Dobrze poprowadzone zajęcia z aktywności fizycznej i te dotyczące zdrowego żywienia, przyczynią się do uzyskania pierwszych efektów w zakresie zdrowego odchudzania.