Organizujesz ślub i chcesz, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik? Najważniejszą rzeczą dla wielu Par Młodych jest znalezienie wyjątkowego miejsca, w którym można zorganizować wesele. Pałac Mortęgi jest obiektem, który zostanie zapamiętany na długo zarówno przez świeżo upieczonych małżonków, jak i gości weselnych.

Wymarzone miejsce na wesele

XIX-wieczny bajkowy Pałac Mortęgi znajduje się we wsi Mortęgi w województwie warmińsko-mazurskim. Warmia i Mazury to region słynący z przepięknych widoków, które zapierają dech w piersiach. Na tym właśnie terenie stoi monumentalna neoklasycystyczna budowla, otoczona urokliwym parkiem w stylu angielskim i XIV-wiecznymi zabudowaniami folwarcznymi. Wieś Mortęgi była w XIV wieku posiadłością Ludwika I Mortęskiego, a w XVI wieku mieszkała tu słynna Matka Magdalena Mortęska, która została patronką Pałacu i czuwa nad szczęściem młodych małżonków. Para Młoda może wybrać jedną z dziesięciu sal, w zależności od tego, jak duże wesele jest organizowane. W salach zmieści się od kilkudziesięciu do nawet trzystu gości weselnych, którzy mogą również przenocować w historycznym pałacu.

 

Wesele w pałacu – spełnij swoje marzenia!

Jednym z największych marzeń małych dziewczynek jest stanie się księżniczką. Jest to możliwe dzięki takiemu miejscu jak Pałac Mortęgi. Panna Młoda ubrana w śnieżnobiałą suknię ślubną może choć przez jeden dzień swojego życia stać się prawdziwą księżniczką w przepięknym pałacu. Wesele w pałacu będzie niezapomnianym przeżyciem, a urokliwe otoczenie historycznej budowli stanie się przepięknym tłem do wyjątkowej sesji ślubnej. W odrestaurowanym dworku znajduje się również Restauracja Szlachecka serwująca przepyszne dania. W menu Restauracji znajdują się m.in. polędwiczki według przepisu Karola Okrasy, który gościł w Pałacu podczas kręcenia jednego z odcinków swojego serialu kulinarnego „Kuchnia z Okrasą”. Ceremonia ślubna zostanie zapamiętana przez małżonków na całe życie. Warto więc zadbać o wyjątkową i romantyczną scenerię. W sąsiedztwie Pałacu Mortęgi znajduje się zabytkowa, odrestaurowana w 2016 roku, Kaplica z dzwonem z wizerunkiem Matki Magdaleny Mortęskiej. Jest to miejsce, w którym panuje niebywały spokój i klimat sprzyjający romantycznym ceremoniom ślubnym. Jeśli więc pragniecie wziąć ślub w naprawdę wyjątkowym miejscu, nie ma lepszej lokalizacji niż Pałac Mortęgi i pobliska Kaplica.

 

 

Pałac Mortęgi – udogodnienia

Po uroczystości zaślubin Para Młoda wraz z gośćmi weselnymi udaje się do jednej z wybranych sal weselnych obsługiwanych przez Restaurację Szlachecką. Po udanym weselu zarówno Państwo Młodzi, jak i goście mogą odpocząć w przepięknych pokojach i apartamentach urządzonych w szlacheckim stylu. Następnego dnia goście mogą skorzystać z wielu udogodnień przygotowanych przez hotel. W Pałacu Mortęgi znajduje m.in. się luksusowe spa, w którym zmęczeni całonocną zabawą goście mogą głęboko się zrelaksować. Na terenie Pałacu znajdują się również: stajnia z końmi, mini zoo, sala sportowa, sala gier i Dom Magdalenki, w którym dziećmi zajmą się profesjonalne animatorki.