Każdy, kto choć raz w życiu studiował, jeżeli nie mieszkał z rodzicami, borykał się z problemem wynajęcia pokoju. Wielu studentów decydowało się na przyuczelniane akademiki, w których gwar i wieczne imprezy uniemożliwiały im odpowiednie przygotowanie się do egzaminów.
Na szczęście w obecnych czasach studenci mają możliwość wyboru. Pokoje do wynajęcia nie są problemem, dzięki czemu każdy może mieszkać w godnych warunkach. Nieważne, czy na studia wybierzesz Poznań, Warszawę czy Lublin – możesz także wynająć pokój, w którym będziesz czuł się bezpiecznie i komfortowo. Musisz jednak pamiętać o zasadach, aby nie naciąć się na nieuczciwego wynajmującego.

Kiedy szukać pokoju do wynajęcia?

Październik, to gorący okres w każdym mieście, w którym znajduje się choć jedna uczelnia wyższa. Zjeżdżają się bowiem studenci, którzy rozpoczynają nowy etap swojego życia. Czy jest to dobry moment na poszukiwanie lokum? Otóż nie, bowiem wszystkie porządne pokoje do wynajęcia są już zajęte. Kiedy zatem szukać swojego nowego domu tymczasowego? Okazuje się, że najlepszym czasem na poszukiwanie studenckiego lokum są wakacje. Jeżeli nie masz na to czasu, to ostatnim dzwonkiem będzie ich koniec.

Co wybrać?

Zanim wybierzesz pierwszy lepszy pokój, zastanów się nad tym, czy chcesz mieszkać w akademiku (niekoniecznie tym mieszczącym się przy uczelni) czy może wolisz pokój w mieszkaniu studenckim. Jak możesz się spodziewać, zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.
Przeważnie podczas dokonywania wyboru, świeżo upieczeni studenci kierują się głównie ceną. Powinieneś jednak wiedzieć, że nie są to jedyne warunki, które powinien spełniać pokój, w którym przy dobrych wiatrach spędzisz całe pięć lat. Poza ceną, powinieneś się zastanowić nad tym, na czym najbardziej Ci zależy – cisza i spokój, to podstawa do uczenia. Czy jednak w mieszkaniu studenckim będziesz je miał? Czy akademik zapewni Ci odpowiednie warunki? Jedno jest pewne – zanim podejmiesz ostateczną decyzję, musisz rozważyć wszystkie za i przeciw.

Sprawdź najlepsze pokoje do wynajęcia Lublin.