W obecnych czasach pandemicznych bezpieczeństwo podczas podróży turystycznych czy służbowych jest najważniejsze. Z tego względu prom do Szwecji jest najchętniej wybieranym rodzajem transportu niż samolot czy samochód. Jednak czy aby na pewno prom do Szwecji jest niemal idealnym sposobem dostania się do tego kraju skandynawskiego? W poniższym artykule przedstawiamy plusy i minusy podróży promem do Szwecji. 

Prom do Szwecji – wady

Pomimo tego, że wśród podróżujących panuje przekonanie, że podróż promem jest wygodna, niestety należy przygotować się na długą wyprawę. Długi czas bierze się głównie z prędkości statku płynącego ok. 30 km/h. Kolejna wada jest związana z koniecznością pilnowania bagażu. Pomimo tego, że po promie podróżujący mogą swobodnie się poruszać, często tego nie robią, ponieważ pozostaje dylemat co zrobić z bagażami. Niestety na promie nie ma miejsc do przechowywania bagażu. Dlatego chodzenie po promie wiąże się zazwyczaj z noszeniem ze sobą wszystkich rzeczy. 

Wśród podróżujących bywają osoby mające chorobę lokomocyjną, a więc trzeba być przygotowanym na charakterystyczne dźwięki różnych dolegliwości. Problemy te oczywiście biorą się z kołysania. Na promie można odnieść wrażenie, że wszyscy chodzą pijani, nawet jeśli morze akurat jest spokojne. Osoby, które lubią ciepło, a nie mają wykupionej kabiny, muszą przygotować się na zimne nocy na promie. Aby jednak ominąć takie nieudogodnienia, warto z dużym wyprzedzeniem zakupić miejsce w osobnej kabinie.

Prom do Szwecji – zalety

To, co dla jednych może być wadą dla drugich, może być zaletą. Dlatego wiele osób ceni sobie możliwość chodzenia po promie. W odróżnieniu od innych form transportu możemy na promie rozruszać kości. Płynący prom do Szwecji zawsze oferuje piękne widoki. Z tego względu, warto wykupić wcześniej bilety, aby dostać miejsce przy oknie. Statki są wyposażone w puby oraz restauracje, a więc każda osoba płynąca promem może przy okazji zjeść smaczny obiad. 

Zaletą podróży promem jest brak limitu bagażu. Co prawda formalnie można wziąć do 50 kg, jednak nikt nam nie zwróci uwagi, jeżeli weźmiemy po prostu więcej bagażu.