Podróż do Szwecji jest bardzo specyficzna, ponieważ jeśli nie chcesz wydawać dużej sumy pieniędzy, musimy liczyć się z koniecznością korzystania z transportu morskiego. Z tego względu lepiej przygotować się do takiej podróży biorąc sobie do serca kilka cennych wskazówek, którymi dzielimy się właśnie za pomocą tego artykuł. Jeśli chcesz poznać niezbędne informacje, a także dowiedzieć czy można przewozić alkohol, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

Promy do Szwecji – o czym warto pamiętać?

Decydując się na promy do Szwecji, musimy pamiętać, aby docierać do portu 1-2 godziny przed planowanym wypłynięciem statku. W odróżnieniu od korzystania z samochodu przewoźnik niestety sobie zastrzega możliwość anulowania wykupionego biletu, jeśli potencjalny podróżnik, korzystający z usług przewoźnika nie stawi się o wyznaczonym czasie. Dlaczego trzeba się zjawiać aż 2h przed planowanym wypłynięciem? Powodów jest kilka. Promy do Szwecji wymagają procesu rejestracji, a to chwilę trwa oraz na całym Morzu Bałtyckim podróżuje wiele promów. Z tego względu potencjalne opóźnienia przez turystę bez ogłady mogłoby na razie wielu przewoźników na straty w wyniku opóźnienia się harmonogramu. Jeśli wiesz, że nie będziesz sam podróżował, musisz o tym koniecznie poinformować.

Promy do Szwecji wymagają zarejestrowania ładunku gabarytowego, zwierzątka, kosztowności czy niebezpiecznych ładunkach. Jeśli przewoźnik nie życzy sobie, aby poszczególne przedmioty znajdowały się na statku, może on odmówić możliwości wykupienia biletu. Jeśli zatem interesują Cię promy do Szwecji, przeanalizuj wiele czynników, była uniknąć nieprzyjemnej sytuacji w postaci braku możliwość wykupienia biletu.

Promy do Szwecji – ile alkoholu można przywieźć do Szwecji?

Jeśli alkohol ma być na własny użytek, to właściwie nie ma ograniczeń związanych z przewozem alkoholu. Ostateczną decyzję podejmuje służba celna, pochodząca ze Szwecji. Na ogół można przywieźć 10 litrów o zawartości alkoholu powyżej 22% czy 110 litrów piwa.