Wiele osób planując urlop, decyduje się na Skandynawię, która przyciąga turystów chociażby przepięknymi widokami. Niektórzy, rozważający wyjazd do Skandynawii właśnie, zastanawiają się, jaką porę roku wybrać, by móc na tym wyjeździe skorzystać jak najwięcej. Jak się okazuje, możliwości jest wiele. 

Skandynawia przepiękna o każdej porze roku

Do Skandynawii warto wybrać się wiosną. Od maja do czerwca to okres, w którym Norwegia tryska energią. W tym czasie na uwagę zasługuje przede wszystkim Oslo, gdzie właśnie 17 maja odbywa się największe narodowe święto. Warto także mieć na uwadze to, że właśnie wiosną ceny noclegów są niższe. Trzeba jedynie liczyć się z tym, że promy wówczas kursują rzadziej, niektóre galerie i muzea są jeszcze zamknięte lub otwarte w wybrane dni i niektóre campingi też nie działają. Na wielu drogach nadal można spodziewać się śniegu. 

Latem od lipca do sierpnia jest najwięcej turystów, ale i słońca. Zachodzi tylko na kilka godzin. Nie ma też intensywnych opadów. To dobry moment na aktywny wypoczynek, wędkowanie, wycieczki rowerowe, czy zwyczajne wędrówki. Wówczas wszystkie atrakcje są dostępne przez cały dzień. Bez problemu można korzystać z linii autobusowych, które docierają do wielu największych atrakcji. Chcąc jednak mieć pewność, że będzie gdzie spać, lepiej wcześniej zarezerwować nocleg. 

A jeśli ktoś zdecyduje się na urlop jesienią, od września do października, będzie mógł wybrać się na grzyby, czy jagody. To czas, kiedy widoki w Skandynawii są wyjątkowe. Trzeba tylko sprawdzić, co i w jakich godzinach jest otwarte. 

Zima to też dobry moment na pobyt w Skandynawii. Od listopada do kwietnia można korzystać ze stoków narciarskich. Na uwagę zasługują przejażdżki psim zaprzęgiem, a także wędkowanie pod lodem. 

Czy w ogóle warto wybrać się na urlop do Skandynawii?

Skandynawia to niewątpliwie miejsce na mapie świata, które zasługuje na uwagę podczas snucia planów dotyczących urlopu i wypoczynku poza granicami kraju. Warto wybrać się tam ze względu na przepiękne krajobrazy, smaczną kuchnię i możliwość skorzystania z wielu atrakcji.