Wycieczka do dużego miasta, takiego jak Wrocław, to niezapomniane przeżycie, zwłaszcza dla kogoś, kto mieszka w niewielkiej miejscowości i pragnie zobaczyć, jak żyje miasto nocą. Wyjazd do Wrocławia wiąże się jednak z koniecznością rezerwacji noclegu, a ten może niekiedy wynieść więcej niż paliwo, wyżywienie i atrakcje. Wiele osób sądzi, że za niewielką cenę nie da się wynająć przestronnego pokoju, nie mówiąc już o apartamencie. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej – tanie apartamenty we Wrocławiu są na wyciągnięcie ręki!

Apartament – to brzmi luksusowo

Przyjęło się sądzić, że apartament jest czymś dla ludzi bogatych. W końcu sama nazwa skrywa w sobie coś luksusowego, nie mówiąc już o wynajmowanej powierzchni. Za hotel w centrum miasta zapłacimy jednak z reguły więcej niż za znacznie większy apartament z łazienką i kuchnią. Dlaczego apartamenty są tańsze niż hotele?

  • Płacimy za apartament, a nie za liczbę osób – wynajem apartamentu opłaca się szczególnie wtedy, gdy podróżujemy w grupie – w hotelu każdy będzie musiał zapłacić za siebie, natomiast w apartamencie może spać z reguły dowolna ilość osób, o ile tylko pozwala na to miejsce.

  • Sieć hoteli ustala ceny dla klientów – jeśli chcemy zatrzymać się w hotelu, który należy do sieci i ma co najmniej 3 gwiazdki, nie może on sobie pozwolić na obniżkę cen ze względu na status i prestiż. Warto również zauważyć, że w hotelach z reguły zatrzymują się obcokrajowcy, dla których ceny naszych hoteli wcale nie są wysokie.

  • Utrzymanie apartamentu jest tańsze – właściciel apartamentu może zaoferować swoim klientom konkurencyjne ceny ze względu na niższe koszty utrzymania mieszkania i brak konieczności opłacania pracowników.

Tanie podróżowanie

Tanie apartamenty wyróżniają się więc nie tylko niską ceną, lecz także znacznie większą przestrzenią i prywatnością. Rezerwując apartament, otrzymujesz klucze do mieszkania, dzięki czemu możesz choć przez kilka dni poczuć się jak mieszkaniec Wrocławia.