Drugie co do wielkości miasto Szwecji słynie z tego, że znajduje się w nim siedziba Volvo. Jest to jednak miejsce, które powinni zwiedzić nie tylko miłośnicy samochodów, gdyż Göteborg kryje w sobie wiele tajemnic i jest miejscem, w którym nie można się nudzić.

Muzeum Volvo

Jeśli jesteś fanem szwedzkich samochodów, nie możesz przegapić tego miejsca. W Muzeum Volvo możesz nie tylko poznać historię koncernu samochodowego, ale również zobaczyć najsłynniejsze modele samochodów osobowych i maszyn wyprodukowanych przez Volvo. Muzeum można zwiedzać codziennie z wyjątkiem poniedziałków i dni świątecznych.

Universeum

Centrum naukowe wybudowane za niemal 370 mln koron szwedzkich jest miejscem, które mogą odwiedzać zarówno mali, jak i więksi poszukiwacze wiedzy. Universeum dzieli się na sześć części: fauna i flora oceanu, jadowite gady, człowiek i technologia, kosmos, zwierzęta z lasów deszczowych oraz zwierzęta Szwecji. Universeum jest nowoczesnym zoo, w którym znajdziemy również ciekawostki naukowe i wystawy interaktywne.

Aeroseum

Muzeum samolotów to kolejne miejsce, które powinni odwiedzić wielbiciele techniki. Do niektórych eksponatów można wsiąść i skorzystać z symulatorów lotu. Aeroseum zlokalizowane jest w podziemnym bunkrze, co sprawia, że miejsce to ma wyjątkowy klimat.

Park Rozrywki Liseberg

Jeśli pragniecie naprawdę się zabawić, konieczna będzie wizyta w parku rozrywki Liseberg. Istniejący od 1923 roku lunapark jest miejscem, którego nigdy nie zapomnicie. Liseberg jest magiczny, historyczny i dostarcza naprawdę wiele radości. Spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom, a kupując odpowiedni bilet, możemy uzyskać dostęp do wszystkich atrakcji.

Twierdza Älvsborg

Wzniesiona w XVII wieku twierdza Älvsborg w przeszłości pełniła funkcję obronną. Dziś jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Göteborgu. To miejsce słynie również ze swoich niezwykłych przewodników. Po twierdzy Älvsborg oprowadzają nas bowiem… historyczne postaci! Zwiedzanie twierdzy to nie tylko garść wiedzy, ale również tradycyjny szwedzki humor.