Stolica Austrii każdego roku zachwyca tysiące turystów. Co takiego kryje się w Wiedniu, że wizyta w tym mieście na zawsze zapada w pamięć?

Muzea

Będąc w Wiedniu, warto odwiedzić najpopularniejsze wiedeńskie muzea. Jednym z najczęściej wybieranych przez turystów miejsc jest Muzeum Historii Sztuki, które znajduje się w gronie największych muzeów na świecie mających w posiadaniu zarówno cenne zbiory malarstwa europejskiego, jak i monet i sztuki pochodzącej z czasów starożytności. Jeśli podróżujemy z dziećmi, warto natomiast udać się do Muzeum Historii Naturalnej, gdzie zobaczymy liczne eksponaty flory i fauny. Miłośnicy starożytnych wykopalisk powinni odwiedzić Hofburg, czyli budynek, w którym znajduje się zarówno muzeum, jak i rezydencja prezydenta Austrii. Z kolei na fanów muzyki rozrywkowej i kina czeka The Third Man Museum z wieloma filmowymi eksponatami.

Wiener Prater

Jest to wspaniały park publiczny otwarty od połowy marca do końca października. Niegdyś służył jako tereny łowieckie, lecz dziś jest to miejsce, w którym można odpocząć. Symbolem parku jest słynny diabelski młyn, z którego można podziwiać panoramę Wiednia i robić pamiątkowe zdjęcia. W parku znajduje się także lunapark, więc warto wybrać się tam z dziećmi.

Pałac Schönbrunn

Znajdujący się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO Pałac Schönbrunn został zbudowany na przełomie XVII i XVIII wieku i znajduje się na terenie malowniczego Parku Schönbrunn. Turyści mogą zwiedzać 45 (z 1441) komnat Pałacu, a na zewnątrz czeka na nich słynna Palmiarnia i Fontanna Neptuna.

Koncerty

Wiedeń słynie ze swoich koncertów noworocznych, lecz w ciągu roku też warto odwiedzić wiedeńskie filharmonie i opery. Wiedeńska Opera Państwowa zachwyca nie tylko majestatycznym neorenesansowym budynkiem, który można zwiedzić z przewodnikiem, lecz przede wszystkim koncertami na naprawdę światowym poziomie. Warto również udać się na występ najlepszej austriackiej orkiestry Wiener Philharmoniker odbywające się w jej siedzibie, czyli Wiener Musikverein.