Jedno z najsłynniejszych miast na świecie chętnie wybieranych na romantyczne wycieczki. Jak większość włoskich miast jest to miejsce, w którym ujrzymy historyczne monumentalne bazyliki i budowle. Co warto zobaczyć, będąc na wycieczce w Wenecji?

Canal Grande

Przepływająca przez środek Wenecji cieśnina jest główną atrakcją miasta. To właśnie po Canal Grande można przepłynąć słynną gondolą i podziwiać przepiękne widoki. Warto choć raz w życiu pojechać do Wenecji i wsiąść do gondoli, by przeżyć tę niesamowitą przygodę.

Pałac Dożów (Palazzo Ducale)

Na Placu św. Marka znajdziemy słynny Pałac Dożów, który niegdyś był siedzibą władców Wenecji. Dziś w historycznym Pałacu znajduje się Museo dell’Opera, turyści mogą również zwiedzać niektóre sale budynku.

Bazylika św. Marka (San Marco)

Jedną z największych atrakcji turystycznych Wenecji zbudowano w 832 roku, lecz już w 972 roku zniszczył ją pożar, po którym została odbudowana, dzięki czemu możemy dziś podziwiać jej piękno. Słynna monumentalna Bazylika jest miejscem, które trzeba odwiedzić, będąc w Wenecji. Szczególną uwagę przykuwa Złoty Ołtarz, Madonna Nikopea i Capitello del Crocifisso. Na górze Bazyliki znajduje się muzeum.

San Giorgio Maggiore

U wybrzeży Wenecji znajdziemy wyspę będącą doskonałym punktem widokowym na Wenecję, w szczególności na Plac św. Marka, gdyż znajduje się po przeciwnej stronie. Na wyspie znajduje się wzniesiony z drewna IX-wieczny Kościół św. Jerzego oraz Bazylika San Giorgio Maggiore. Będąc w Wenecji, warto udać się na tę pobliską wyspę, by zobaczyć jeszcze więcej pięknych budowli i podziwiać widoki.

Gran Teatro La Fenice

Odrestaurowany budynek opery spodoba się głównie osobom zainteresowanym muzyką. Będąc w Wenecji na kilka dni, warto poświęcić jeden wieczór i udać się na niezapomniany koncert do Gran Teatro La Fenice. Można również po prostu zwiedzić budynek.

Scuola Grande di San Rocco

W ogromnym budynku znajdowała się niegdyś siedziba bractwa św. Rocha. Miejsce to jest szczególnie polecane miłośnikom sztuki, zarówno rzeźby, jak i malarstwa.