Wakacje nad polskim morzem od kilku lat stają się coraz popularniejsze, odzyskują swoją dawną renomę. Coraz więcej rodaków wybiera wczasy nad Bałtykiem zamiast dalekich wycieczek. Powodów jest wiele, a główny z nich to coraz piękniejsze i coraz cieplejsze lata.

Najpopularniejsze nadmorskie miejscowości

Moda na kurorty wakacyjne zmienia się co kilka lat, jednak są takie miejscowości, do których chętnie wracają całe pokolenia turystów. Jednym z takich miast jest leżący w północno-zachodniej części Polski Dziwnów. To niezwykle malownicze miasteczko, które oferuje multum atrakcji. Jedną z najważniejszych, poza piękną i czystą plażą, jest możliwość skorzystania z podróży statkiem. Statki wypływają z małego portu zbudowanego na rzece Dziwna i można wybrać się zarówno w rejs po morzu, jak i dopłynąć do Kamienia Pomorskiego. Ponadto można kupić lub zjeść świeżą rybę. Miasto posiada także bardzo dobre ścieżki rowerowe, którymi dojechać można do Rewala, czy wspomnianego już Kamienia Pomorskiego.

Dziwnów – noclegi przy plaży

Rezerwację domków, pokojów, czy nawet miejsc kempingowych warto rozpocząć wiosną. Z reguły wtedy pojawiają się pierwsze długoterminowe prognozy pogody, dzięki którym można zacząć planować urlop. Oczywiście najbardziej oblegane są zawsze noclegi przy plaży, z widokiem na morze. Tego typu obiekty często są rezerwowane już z rocznym wyprzedzeniem. Dlatego warto mieć to na uwadze. Znalezienie dobrego noclegu może być nie lada wyzwaniem.

Dziwnów jednak, jako jedno z większych miast na zachodniej części wybrzeża oferuje szereg pięknych apartamentów, pensjonatów i hoteli, także tuż przy plaży. Niektóre obiekty mają nawet swoje własne, prywatne zejście na plaże. Warto szukać za pośrednictwem stron, które zbierają i katalogują oferty różnych obiektów. Dzięki czemu od razu możemy porównać ceny i warunki. Noclegi Dziwnów w najwyższym sezonie, czyli lipcu i sierpniu są na wagę złota, dlatego warto pomyśleć o tym jak najwcześniej. Znalezienie pokoju blisko plaży jest marzeniem wielu urlopowiczów.