Mielno, wieś znajdująca się 12 km na północ od Koszalina, jest pięknie położonym nadmorskim kurortem z dostępem zarówno do szerokiej plaży bałtyckiej, jak linii brzegowej jeziora Jamno. Jako kąpielisko znane było już na początku XIX wieku, a w ciągu następnych dwóch stuleci zyskało rangę jednej z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości letniskowych w Polsce. Mielno słynie nie tylko z pięknej plaży, malowniczych widoków oraz szerokiej promenady prowadzącej do pobliskiego Unieścia. Jest także miejscem, nazywanym przez wielu „polską Ibizą”, w którym kwitnie życie rozrywkowe.

W odległości kilku minut spacerem od mieleńskiej plaży znajduje się ogrodzona, dysponująca parkingiem stylowa Willa Gryf, położona zaledwie 100 m od sosnowego lasu oddzielającego ją od plaży. Willa Gryf dysponuje 18 pokojami w opcji 2- i 3- 4-osobowej. Goście mają do dyspozycji duży taras znajdujący się na dachu budynku, całodobowy bar oraz saunę. Na miejscu można także wypożyczyć rower, quad oraz sprzęt plażowy.

Willa Gryf oferuje swoim gościom przestronne i komfortowe pokoje z TV SAT i kablowym, bezpłatnym łączem internetowym. Na piętrach budynku wszystkie pokoje posiadają balkony z meblami ogrodowymi. Willa Gryf współpracuje z pobliskim ośrodkiem wczasowym, w którym dostępne są lecznicze zabiegi rehabilitacyjne i odnowa biologiczna w SPA.