Rodzinne miasto Beatlesów to mekka fanów tego słynnego zespołu. Jednak Liverpool to miasto warte odwiedzenia również dla tych, którzy nie interesują się muzyką popularną.

The Beatles

Liverpool, w którym urodzili się członkowie The Beatles, nie zapomina o swoich najpopularniejszych mieszkańcach i ich fanach. Każdy odwiedzający może zawitać do słynnego The Cavern, klubu, w którym Beatlesi grali na początku swojej kariery. Przed Cavern znajduje się słynna rzeźba Johna Lennona opartego o filar. Każdy fan powinien także wziąć udział w 2-godzinnej podróży Magical Mystery Tour, podczas której zwiedzi najważniejsze miejsca związane z zespołem. Można również na własną rękę szukać słynnych miejsc związanych z Wielką Czwórką, takich jak dom, w którym mieszkał Lennon wraz z ciotką Mimi (Mendips), czy klub Casbah. Warto odwiedzić również wystawę The Beatles Story, gdzie znajdziemy autentyczne kostiumy i instrumenty członków zespołu, w tym słynny biały fortepian widoczny w teledysku do „Imagine” Johna Lennona.

Museum of Liverpool

Nowoczesne Muzeum w Liverpoolu zachwyci całą rodzinę, dlatego możecie zabrać tutaj dzieci, nie martwiąc się, że będą się nudziły. Znajdziemy tu zarówno wykopaliska, jak i fotografie, okazy botaniczne oraz obiekty takie jak ogromna maszyna parowa. Obowiązkowe miejsce, które trzeba odwiedzić, będąc w Liverpoolu.

Anfield Stadium

Liverpool to oczywiście również siedziba drużyny piłkarskiej Liverpool FC. Stadion Anfield jest otwarty dla zwiedzających, którzy zostaną oprowadzeni przez przewodnika po muzeum drużyny.

Liverpool Cathedral

Majestatyczna Katedra w Liverpoolu powinna być obowiązkowym punktem zwiedzania miasta. Neogotycka budowla pochodzi z początków XX wieku, a zachwyca zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Monumentalna katedra zajmuje teren ponad 9 tys. m2.

Pier Head

Znajdująca się na Liście światowego dziedzictwa UNCESCO przystań Pier Head jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Liverpoolu i znajduje się na wielu pocztówkach. W skład ogromnej przystani wchodzą trzy budynki.