Podróże kształcącą – prawda stara jak świat. Świat, który oferuje nam wiele atrakcji. Podróżowanie w rozmaite miejsca, czy to w odległe, egzotyczne zakątki, czy też w bliższe, rodzime strony, to za każdym razem poznawanie nowych kultur, zwyczajów czy też obyczajów. Na taki pobyt składają się nie tylko różne aktywności, jak np. zwiedzanie, ale także wypoczynek. A jak wypoczynek, to i nocleg. Jeśli zależy nam na poznaniu lokalnego kolorytu, hostel może być świetnym rozwiązaniem. I strzałem dziesiątkę, jeżeli poszukujemy miejsc autentycznych. Hotele (zwłaszcza te należące do dużych sieci) w każdym mieście, a nawet w każdym państwie, są takie same. Dotyczy to wyglądu wnętrz czy ogólnie pojętego stylu obowiązującego w każdym miejscu firmującym się daną nazwą. Sprawa wygląda inaczej, jeśli wybierzemy hostel.

ORYGINALNIE I LOKALNIE

Hostele często znajdują w centrum danego miasta, co zapewnia bliskość najpopularniejszych atrakcji. Nawet tani hostel potrafi być urządzony tak, że znakomicie wykorzystuje i oddaje koloryt, klimat czy tradycje danego miasta. Co jednocześnie nadaje miejscu noclegowemu niepowtarzalny charakter, a potem (już po powrocie) przywołuje oryginalne wspomnienia. Taki z pomysłem urządzony hostel może być tematyczną wizytówką miasta.

Czasami też oryginalny wystrój (nawiązujący do historii filmu, muzyki etc.) czy lokalizacja (stara odrestaurowana kamienica), potrafi być pierwszym charakterystycznym wspomnieniem z podróży. Tani hostel nie oznacza taniości źle pojętej i niejednokrotnie potrafi zapewnić wiele miłych doznań także dzięki organizowanym imprezom czy wydarzeniom, które nie miałyby szans na zaistnienie w dość formalnych pod względem funkcjonowania hotelach. A w hostelu? Tam nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować dla gości wspólny seans filmowy czy kolektywne słuchanie muzyki. Wszystko zależy od pomysłowości właścicieli i ogólnie przyjętego stylu.

NA KAŻDĄ KIESZEŃ

Położenie hostelu w ścisłym centrum lub w jego pobliżu – co często wiąże się z bliskością atrakcji turystycznych – pozwala zaoszczędzić na dojazdach w ciekawe miejsca czy do kultowych zabytków. Jest to ważne w przypadku np. backpackingu, który wiąże się z budżetową formą podróżowania lub w przypadku… posiadania małych dzieci, które nie zawsze mają chęć na długie spacery, zwłaszcza gdy pogoda nie dopisuje. Na szczęście niejeden hostel oferuje także pokoje 3-osobowe czy nawet 1- lub 2-osobowe (z własnymi łazienkami) z możliwością dostawki łóżek turystycznych.

Zapraszamy do naszego hostelu https://fitnesshostel.pl
Fitness Hostel – Jest miejsce,, gdzie w przystępnej cenie możesz skorzystać z noclegu dla siebie i całej Twojej rodziny. Oferujemy pokoje noclegowe 2, 3, 4 osobowe. Zapraszamy serdecznie!