Spływ Dunajcem na flisackich tratwach jest stałym punktem wizyty w Pieninach. Jest to atrakcja dla każdego, bez względu na wiek. Jednak od jakiegoś czasu można wybrać się na rafting Dunajcem. To niezwykle atrakcyjna opcja, zwłaszcza dla osób stawiających na aktywny wypoczynek i odrobinę adrenaliny.

Spływ na tratwach flisackich jest dość spokojnym doświadczeniem. Jeśli ktoś obawia się nudy i woli brać aktywny udział w spływie, powinien pomyśleć nad raftingiem. Płynąc na pontonie nie jesteśmy tylko pasażerem, nie siedzimy bezczynnie – musimy brać aktywny udział w spływie, wiosłując wraz z resztą grupy. Rafting Dunajcem to doświadczenie ekstremalne, które pozwala na bliski kontakt z naturą i jednoczesny wzrost poziomu adrenaliny.

Rafting Dunajcem – dla kogo?

Kto może wybrać się na rafting Dunajcem? Tak naprawdę ograniczeń jest niewiele. Na spływ pontonami mogą wybrać się zarówno dorośli, jak i dzieci. Kondycja fizyczna nie ma znaczenia, Istotne jest jednak, aby nie mieć lęku przed wodą. Każdy uczestnik otrzymuje kamizelkę asekuracyjną oraz kask. Z każdą grupą płynie doświadczony sternik. Taki spływ to świetny pomysł na rodzinną wycieczkę, wypad z przyjaciółmi czy nawet firmowy wyjazd integracyjny.

Pontonem po Dunajcu

Spływ przełomem Dunajca to atrakcja numer jeden w Pieninach. Trasa spływu biegnie wzdłuż granicy polsko-słowackiej, a po drodze można podziwiać wapienne formacje skalne, m.in. Trzy Korony. Rafting Dunajcem startuje w Sromowcach Niżnych, a kończy się w Szczawnicy.

Spływ Dunajcem to połączenie spokojnych odcinków, z tymi lekko podnoszącymi adrenalinę. Na licznych bystrzach z szybkim nurtem i falami czekają na uczestników mocne wrażenia. W tych momentach grupa musi współpracować i razem wiosłować. Na spokojnych odcinkach można podziwiać niezwykłe widoki. W tym czasie sternik opowie ciekawostki i legendy o Pieninach. Spływ po Dunajcu można odbyć także kajakami górskimi.

Na rafting Dunajcem można wybrać się w sezonie, od kwietnia do października. Warto wcześniej dokonać rezerwacji. Organizatorzy zapewniają profesjonalny i certyfikowany sprzęt do raftingu. Emocje i piękne widoki gwarantowane!