Wrocław – miasto z największą liczbą punktów widokowych w Polsce wyposażone w parkingi i port lotniczy – czego chcieć więcej?

Wrocław, to miasto, które rzesza turystów odwiedza nie tylko dlatego, że posiada port lotniczy, z którego można odlecieć w każdy zakątek świata. Cieszy ich fakt, że zostało wyposażone w parkingi, które umożliwiają pozostawienie samochodu w dowolnym punkcie i spokojne zwiedzanie cenionych zabytków. Jak możesz się spodziewać jest ich dość spora ilość, dlatego w tym i kolejnych artykułach przedstawimy Ci po kolei każdy, a Ty zdecydujesz, co będzie Cię interesowało, a co nie.

Pomyślałeś kiedyś, na na lotnisku mogą odbywać się urodziny i inne wydarzenia kulturalne? Otóż spieszymy Ci donieść, że Port Lotniczy Wrocław słynie z tego typu imprez. Są momenty, w których na lotnisku możesz poczuć się jak na najlepszej światowej imprezie. Spotkasz tutaj nie tylko kabarety, ale także światowe sławy, które dają swoje koncerty. Jeśli zatem nadal twierdzisz, że port lotniczy nie jest miejscem do zabaw, to zwyczajowo się mylisz. Wrocław bowiem dba o to, aby turyści mieli gdzie zostawić swoje auta (w mieście znajdziesz liczne parkingi, które to umożliwiają), jak również, aby poza stałymi punktami programu, jakimi są z pewnością Panorama Racławicka czy Ostrów Tumski, zobaczyć jeszcze coś ciekawego, a przy tym doskonale się bawić. A jeśli chodzi o Ostrów Tumski, to skupimy się na nim nieco szerzej w kolejnej części artykułu.

Obowiązkowe zwiedzanie – Wrocław i jego najstarsza część – Ostrów Tumski

Ostrów Tumski, to miejsce, którym Wrocław szczególnie może się pochwalić. Tutaj również znajdziesz parkingi, które umożliwią Ci pozostawienie samochodu i spacer po jednej z najpiękniejszych części miasta.

Z historycznych informacji powinniśmy napisać, że Ostrów Tumski był pierwotnie wyspą, którą okalała Odra. W XIX wieku władze zasypały jedną odnogę rzeki, aby na nasypie wybudować zamek książąt oraz okalającą go osadę, która zapoczątkowała dzisiejszy Wrocław. W tym miejscu każdy turysta czuje się jak w bajce. Aura, które towarzyszy tej części miasta urzeka niejedną osobę. Jest magicznie, historycznie, po prostu pięknie. Kiedy pojawicie się w tej części warto odwiedzić trzy kościoły. Właściwie są to dwie budowle, jednak Gotycka Kolegiata Świętego Krzyża łączy w sobie dwa kościoły. Kolejnym, który powinien zwrócić naszą uwagę jest Archikatedra Świętego Jana Chrzciciela. Jej historia sięga aż Bolesława Chrobrego.

Spacer po Rynku – nie możesz tego przegapić

W czasie kiedy zwiedzisz już Port Lotniczy i inne wartościowe zabytki, zapewne zapadnie zmierzch. Co Ci pozostaje w tej sytuacji? Oczywiście spacer po Starym Rynku, który w świetle okalających go latarni wygląda przepięknie. Okalające go knajpki i restauracje tworzą niezapomniany klimat. Możesz usiąść w jednej z nich, zjeść dobrą kolację, napić się wina i obserwować wielokulturowość miasta. Kiedy już się posilić i będziesz miał ochotę zobaczyć coś jeszcze, warto wybrać się do pobliskiej Synagogi Pod Białym Bocianem. Miejsce to znajduje się w niewielkiej odległości od Starego rynku. Możesz tutaj zaznać kultury żydowskiej. Wspomniane miejsce jest ważne na mapie kulturowej Wrocławia, poza tym jest to główna synagoga, która zrzesza Gminę Wyznaniową Żydowską we Wrocławiu. Jak zatem widać, miejsce jest godne uwagi, nawet jeśli jesteś zupełnie innego wyznania.

Jak widać powyżej Wrocław jest miejscem niezwykłym, które powinno przyciągnąć Twoją uwagę. Możesz w nim spędzić naprawdę niezapomniane wakacje, do których będziesz wracał przez całe życie.