Poznań apartments – nie bez powodu Stary Rynek jest najpopularniejszym miejscem turystycznym dla większości turystów z całego świata, którzy odwiedzają stolicę Wielkopolski. To urokliwe miejsce świadczy o długiej historii naszego miasta, którego korzenie sięgają średniowiecza. Stary Rynek jest dosłownie zaśmiecony historycznymi budynkami: jest Ratusz, Pałac Mielżyńskich i Pałac Działyńskich. Znajdziesz tu także zabytki, piękne fontanny i długi nieużywany pręgierz.

Poznań apartments – na jakie atrakcje postawić?

Stary Rynek zawsze był pulsującym sercem Poznania. Poprzednio była zdominowana przez przedstawicieli handlowych i rzemieślniczych, dziś umiejętnie łączy przeszłość z nowoczesnością. Jest tu wiele restauracji i innych restauracji, w których można odpocząć po wizycie. Poświęcenie kilku wierszy tekstu Altes Markt jest prawie barbarzyńskie, ale z drugiej strony niewiele słów może oddać ducha tego miejsca. Musisz tylko odwiedzić to miejsce i sam je odkryć. Warto jest zatem postawić na Poznań apartments.

Najciekawszym zabytkiem na starym rynku w Poznaniu jest bez wątpienia Urząd Miasta Poznania. Prawie tak stary jak samo miasto, budynek ten, który został odnowiony po niszczycielskim pożarze w XVI wieku, był siedzibą administracji miasta aż do II wojny światowej. Dziś mieści się w nim Muzeum Historii Miasta Poznania. Uważni obserwatorzy z pewnością nie zabrakną lokalnej atrakcji, czyli Kozła Poznańska. Każdego dnia, w południe, metalowe zwierzęta wychodzą z ukrycia w wieży ratusza, aby usłyszeć hejnał z dzwonnicy z rogami (ku zadowoleniu dzisiejszych ludzi, zwłaszcza dzieci).