Stolica Szkocji jest doskonałą alternatywą dla wycieczki do obleganego przez turystów Londynu. Edynburg szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom historii, zamków i rycerzy.

Zamki

Edynburg słynie przede wszystkim z majestatycznych zamków. To prawdziwy raj dla miłośników historii! Warto odwiedzić szczególnie Zamek w Edynburgu (Edinburgh Castle), czyli znajdujący się na wysokości 120 m n.p.m. symbol Szkocji, a także średniowieczny zamek Craigmillar oraz pochodzący z XV wieku zamek Blackness. Są to tylko przykłady najpopularniejszych zamków w Edynburgu, gdyż miłośnicy tych niezwykłych budowli mogą odwiedzić aż 13 zamków w Edynburgu i ponad 200 w całej Szkocji!

Muzeum Narodowe

W Edynburgu znajduje się Muzeum Narodowe Szkocji, gdzie możemy zobaczyć mnóstwo eksponatów, w tym m.in. słynną sklonowaną owieczkę Dolly, dinozaury i sylwetki innych zwierząt, a także okazy naukowe, samoloty i maszyny.

Stare Miasto

Na terenie zabytkowego Starego Miasta możemy spacerować, odpocząć przy kawie, kupić pamiątki lub zwiedzać. To właśnie tutaj znajdziemy słynny Edinburgh Castle, Pałac Holyrood i wiele innych wartych zobaczenia miejsc.

Góra Artura

Jedna z najpopularniejszych gór w Wielkiej Brytanii to właśnie Góra Artura. Jest to równocześnie najwyższa góra położona na terenie Parku Holyrood (251 m n.p.m.) i symbol Edynburga. Nazwa nawiązuje oczywiście do legendarnego króla Artura, który miał stać na tej górze, obserwując walkę swojej armii z Piktami. Góra Artura jest również dobrym punktem widokowym, z którego widać całą panoramę Edynburga. W jej pobliżu znajduje się rezydencja brytyjskiej królowej, czyli Pałac Holyrood, a także siedziba parlamentu Szkocji.

HMY Britannia

Jacht Jej Królewskiej Mości (Her Majesty’s Yacht), w skrócie znany jako HMY Britannia, to dawny jacht Elżbiety II, królowej Wielkiej Brytanii. Jacht otwarty jest dla zwiedzających i stanowi szczególną atrakcję dla fanów rodziny królewskiej. Na jachcie odbywają się także imprezy zamknięte, jest więc to miejsce, w którym można zorganizować niezapomnianą uroczystość.